Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Autor: LL Publikováno 6. 9. 2022 8:01

BAJKOVÝ KURZ - Malá Morávka

Datum konání: 7. 9. 2022 - 9. 9. 2022

Pro nastolení tradice Bajkového kurzu, bylo zapotřebí vyrazit i s druhou šestou třídou, dnes již 7.A. Po úspěšném pilotním výjezdu, naštěstí nic nebránilo v pokračování. Vše se znovu odehrávalo v zázemí resortu Kopřivná, Malá Morávka pod Pradědem. Děti během kurzu nabyly teoretické i praktické znalosti jízdy na kole v terénu, jednoduchého servisu, znalosti komponentů a v neposlední řadě se základy první pomoci. Jesenické kopce byly také ideálním měřítkem tělesné zdatnosti našich žáků. Všichni se s každým metrem prali jako zápasník, který bojuje proti někomu nebo něčemu silnějšímu. Žádný ujetý metr nezůstal suchý a my jsme se vždy společně potkali na vrcholu kopce. Výhledy byly úžasné a z kopce to bylo za odměnu. Děti zvládly i nejjednodušší trasu bikeparku, což lze považovat za "majstrštyk". Cyklistika a všechny její podoby jsou ideálním prostředkem pro trávení volného času, a jsem rád, že dětem můžeme ukázat i dnes moderní a atraktivní formu tohotu sportu. Nezbývá nic, než se těšít na další ročníky.

Autor: JH Publikováno 13. 9. 2022 6:55

řv.JPG

Autor: MM Publikováno 12. 9. 2022 14:28

Adaptační program 6.B

Datum konání: 6. 9. 2022 - 7. 9. 2022

Přechod na 2. stupeň je velkým krokem v životě každého školáka. Třída 6.B se proto zúčastnila adaptačního programu, jehož cílem bylo stmelit třídní kolektiv, lépe se navzájem poznat, a hlavně si zpříjemnit začátek školního roku.

Adaptační program jsme započali přípravou večeře, pro což jsme využili prostory školní kuchyňky. Než nastal hlavní bod našeho programu, přespání ve škole, hrály se deskové hry a promítal se film. Druhý den jsme věnovali vycházce do přírody.

Už se těšíme na další společnou akci.

Třída 6.B

adaptace.jpg  IMG_9770.jpg

Autor: AMü Publikováno 11. 9. 2022 9:45

Den otevřených dveří vojenské posádky

Třeťáci spolu s 2. A zahájili školní rok na letišti v Prostějove na Dni otevřených dveří vojenské posádky. Prohlédli jsme si vojenskou techniku, pozorovali jsme skoky z vrtulníku, velmi nás zaujal hasičský i policejní zásah. Moc jsme si to užili.

IMG_2061.JPG IMG_4294[1].JPG IMG_4777[1].JPG

Autor: KHa Publikováno 10. 9. 2022 6:56

Preventivní program "Bezneťáci"

V úterý 6.9.2022  žáci 6. tříd absolvovali preventivní program zaměřený na nebezpečí v online prostoru.

Lektoři po místnosti a chodbě rozmístili 18 problémových otázek. Žáci dostali kartičky s čísly 1-18 a pokyny, aby na otázky odpovídali samostatně a zaznamenali ke každé otázce jednu z nabízených odpovědí A, B nebo C dle svého nejlepšího uvážení. Po vyplnění všech otázek si lektoři žáky svolali a procházeli s nimi jednotlivé otázky. Ptali se jich, proč vybrali zrovna takovou odpověď na položenou otázku. Lektoři dále zjistili, do jaké hloubky žáci vnímají danou problematiku a jestli se dokážou správně zachovat nebo rozhodnout. Po každých šesti otázkách byl program doplněn o skutečný příběh jako je např.: o modré velrybě, o víle Winx nebo také o zadlužení rodiny kvůli online hře.

IMG_2192.JPGIMG_2195.JPG

Autor: IB Publikováno 6. 9. 2022 21:15

Mezinárodní den gramotnosti - Školní parlament

MD gramotnosti 8.9. - plakát.jpg

Autor: LL Publikováno 6. 9. 2022 21:11

II. Olympijské hry - ZŠ URČICE

Datum konání: 5. 9. 2022

Dne 5. 9. se v Určicích konal už II. ročník Určické olympiády. Tento rok byla olympiáda premiérově pro všechny děti na škole. První stupeň společně zápolil na blízkém fotbalovém hřišti, zatímco druhý stupeň soupeřil na novém sportovišti v bezprostřední blízkosti školy. Disciplíny byly různé a nastavené tak, aby měl každý šanci se zapojit a předvést co nejlepší výkon. Děti se při plnění úkolů jako bylo skákání v pytli, chůze s míčkem na pálce či skoku do dálky předháněly, soupeřily, ale i navzájem povzbuzovaly k lepším výkonům. Na konci sportovního dopoledne proběhlo dvojí vyhlášení – jak pro 1. stupeň, tak i pro 2. stupeň. Prvním třem týmům byly předány putovní poháry, diplomy a věcné ceny. Věříme, že si děti sportování užily a již nyní se těší na III. ročník her.

Autor: MŠ Publikováno 5. 9. 2022 15:44

Vážení rodiče,

zveme Vás na třídní schůzky, které se budou konat v pondělí 5. září 2022 v 17 hodin v kmenových učebnách jednotlivých tříd.

Třídní učitelé Vás budou informovat o změnách školního řádu, školního vzdělávacího programu.

Třídní schůzky jsou určeny pro rodiče žáků 2. - 9. tříd.

Na setkání se těší pedagogové školy.

Publikováno 31. 8. 2022 9:44

Zahájení školního roku

Slavnostní zahájení školního roku pro žáky prvních tříd | Základní škola  Hustopeče Komenského 163/2

Slavnostní zahájení školního roku proběhne ve čtvrtek 1. září 2022 v 8.00 před školou. V případě nepříznivého počasí se slavnostní přivítání nových žáků 1. třídy bude realizovat ve vestibulu školy. Žáci 2. – 9. ročníku budou samostatně odcházet do svých kmenových tříd.

Těšíme se na viděnou!

Upozorňujeme rodiče, že z důvodu rekonstrukce vozovky není možné parkovat v ulici před školou. Na pozemní komunikaci je po celé délce dopravní omezení. Doporučujeme zaparkovat automobil v ulici směrem na Výšovice (vzdálenost cca 7 minut od školy pěší chůze). Možnost podélného parkování by mělo být umožněno v týdnu od 5. do 9. září 2022. Děkujeme za pochopení.

úarkování.PNG

Autor: MM Publikováno 28. 8. 2022 20:31