Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Autor: LL Publikováno 5. 5. 2022 21:40

Fotbalové okénko

Datum konání: 27. 4. 2022 - 28. 4. 2022

Kopačky našich žáků zase řádily! Ve středu 27.4. hráli žáci pátých tříd v rámci okresního kola McDonald Cupu a 28.4. zase žáci osmé a deváté třidy v okresním finále Minifotbalu. Co se týká mladších bojovníků, tak ti hladce prošli do okresního finále. Držte nám tedy palce 4.5.! Starší banda hrála také skvěle, nicméně nestačila na ještě lépe připravené protivníky. V rámci okresu, kde se zúčastnilo třicet škol, jsme tedy skončili šestí.

Jsem na naše kluky hrdý! Buďte také!

JH

Autor: JH Publikováno 3. 5. 2022 10:45

Workshop Míchané nápoje

Workshopy realizované v rámci projektu IKAP se v tomto školním roce blíží do finále. Naši žáci nedávno absolvovali velmi lákavý workshop na SOŠ Prostějov, který se zaměřoval na přípravu míchaných nápojů, samozřejmě nealkoholických :) Žáci se dozvěděli jaké suroviny jsou vhodné na přípravu různých kokteilů a jak suroviny vhodně kombinovat a také to, jak by mělo vypadat správné servírování míchaných nápojů.

Atmosféra byla velmi příjemná a nálada už trochu letní. :)

nápoje1.jpgnápoje2.jpg

Autor: TM Publikováno 2. 5. 2022 22:23

Dopravní hřiště

Datum konání: 27. 4. 2022

Ve středu 27. dubna si čtvrťáci při jarní části výuky dopravní výchovy vyzkoušeli, jak jsou na tom se znalostí dopravních předpisů, dopravních značek a s jízdou na kole podle předpisů. Jedenácti dětem se podařilo splnit test na potřebný počet bodů. Protože zvládli i praktickou jízdu bez dopravních přestupků, stali se  majiteli průkazu cyklisty.

20220427_101638.jpg

Autor: EK Publikováno 2. 5. 2022 14:14

Na kole z Určic do Gruzie

V úterý 26. 4. jsme měli možnost poslechnout si velmi zajímavou a poutavou přednášku o cestě našeho absolventa Davida Kirnera z Určic do Gruzie. Tuto cestu podnikl na svém kole. Koníčkem Davida Kirnera je totiž dálková cyklistika. V době, kdy úspěšně odmaturoval, se rozhodl realizovat tuto cestu a sbírat nevšední cestovatelské zážitky. David nás seznámil s místy, které během cesty navštívil a s nejrůznějšími detaily své výpravy.

Jeho beseda se žákům i pedagogům moc líbila. David již v hlavě plánuje možnost další cyklistické výpravy, proto bychom mu rádi popřáli jen bezpečné kilometry, skvělé zážitky a šťastný návrat. Budeme rádi, když se o své zážitky opět podělí.

gruzie.jpggruzie2.jpg

Autor: TM Publikováno 1. 5. 2022 19:57

Den přátelských vztahů na pracovišti

Den pracoviště - plakát.PNG

1.PNG                        2.PNG

3.PNG                           4.PNG

Autor: LL Publikováno 28. 4. 2022 15:06

Jarní kolo soutěže ve sběru 9. - 12. května

Od 9. do 12. května se uskuteční sběr starého papíru. Tříděný i netříděný papír, označený jménem žáka a třídou, můžete odevzdat na obvyklém místě, kde bude zvážen. Částka bude použita na zlepšení školního prostředí pro  děti. Pokud můžete, oddělujte zvlášť letáky a časopisy, za kartón je mnohem menší cena. Nejlepší třída i jednotlivci budou odměněni.

Autor: Lenka Dostálová Publikováno 28. 4. 2022 8:38

DEN ZEMĚ

Datum konání: 22. 4. 2022

V pátek 22. 4. se v areálu školy uskutečnil Den Země. Současně jsme si připomněli i Den bez emisí. Deváťáci si připravili pro celou školu aktivity. Děti si mohly vyzkoušet jízdu na kinetickém vozítku a na jednokolce, třídění odpadu na rychlost, výsadbu i sklizeň brambor. Dále luštily zvířecí rébusy, pracovaly s přírodninami, pobavily se při zjišťování, jaká je práce naplnit válec vodou polévkovou lžící a vyzkoušely si frotáž květin a rostlin. I když za celé dopoledne nevykouklo sluníčko, dětem se dopoledne líbilo a snad se i něco nového přiučily.

Publikováno 26. 4. 2022 19:28

MÁ TO SMYSL!

Vážení rodiče, milí žáci,

díky Vašemu zodpovědnému přístupu a aktivní účasti v systému zpětného odběru, třídění a využití odpadních baterií získala naše škola od společnosti ECOBAT "Osvědčení o přínosu pro životní prostředí za rok 2021".

Často si to už ani neuvědomujeme, ale baterie se pro každého z nás staly každodenní samozřejmostí. Objem prodaných baterií každoročně narůstá. Jejich vysoká spotřeba vede k plýtvání přírodními zdroji a ke znečišťování životního prostředí, tím i k ohrožení lidského zdraví. Proto se každá zpětně odevzdaná baterie počítá! Jejich sběrem, tříděním a následnou recyklací pomáháme šetřit přírodu a její nerostného zdroje.

Moc si Vaší aktivity a spolupráce vážíme!

ECOBAT - RECYKLOHRANÍ.png

Autor: KH Publikováno 26. 4. 2022 14:47

Beseda s politickým geografem

V dnešní době je velmi složité vstřebávat všechny informace, které se na nás hrnou. I tohle je něco, co se ve škole s dětmi učíme. Záležitosti, které aktuálně hýbou společností, jsou toho důkazem. Již přibližně dva měsíce probíhá vojenský konflikt na Ukrajině. Dynamika a četnost informací je tak velká, že tohle je určitě téma, které potřebuje vhled odborníka. Pozvání do naší školy přijal pedagog Katedry geografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, pan RNDr. Miloš Fňukal, Ph. D., který žákům 8. a 9. třídy pronesl přednášku na téma rusko-ukrajinského konfliktu. Na závěr setkání proběhla krátká diskuze, za kterou žákům děkuji.

Setkání bylo velmi podnětné pro žáky i pedagogy.

Děkuji za cestu panu doktorovi Fňukalovi k nám do Určic.

politický geograf.jpgpolitický geograf2.jpg

Autor: TM Publikováno 24. 4. 2022 17:17