Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Štítky:

Prostějov hledá talent - hlasování online do 31.3.2021

Milí žáci,

žákyně naší školy, Barbora Langová, se probojovala s loutkovým představením do finále soutěže PROSTĚJOV HLEDÁ TALENT. ⭐

Patří mezi 3 finalisty. Nyní o výsledku rozhoduje online hlasování. I Vy, pokud chcete, můžete poslat svůj hlas. Stačí označit vybraného soutěžícího a zadat svoji mailovou adresu. Je pro nás velkou ctí, že ZŠ Určice má v soutěži svou reprezentantku. Blahopřejeme a držíme palce!!!  ????

Zde je upoutávka - finalisté:

https://zsurcice.sharepoint.com/sites/6.B/Sdilene dokumenty/General/video-20210308-150350-57585c49.mp4

Zde můžete hlasovat:

Finále soutěže Prostějov hledá talent (google.com)

Děkujeme!  ????

Autor: LL Publikováno 28. 3. 2021 12:27

Den učitelů

Datum konání: 28. 3. 2021

Den učitelů.PNG

Autor: LL Publikováno 28. 3. 2021 11:32

Průzkumníci třeťáci

Datum konání: 22. 3. 2021

V předmětu ČLOVĚK A JEHO SVĚT žáci 3.třídy dostali dobrovolný úkol na téma - PŮDA.

Zadání znělo:

• Přines si vzorek půdy z okolí svého domova.
  • Pozoruj, co všechno můžeš v půdě spatřit. Z kterých částí je půda složena?
  • K půdě přitlač ubrousek a zjisti, zda obsahuje také vodu.

Děti zkoumaly půdu zrakem i hmatem. Zasílaly své fotografie i komentovaná videa.

Viktorka Paulová: ,,Zjistila jsem, že ta hlína je taková dvoubarevná. Některé kousky jsou tmavé a některé takové světlé. Takové trošku do oranžova. To světlé je jíl. A potom jsem zjistila, že v ní je spousta kořenů."

Sára Kováčová: ,,Tady je tráva. Tady je kamínek. Zkusím tam dát kapesníček - opravdu je vlhkej."

Zuzanka Peštuková: ,,Kousky dřeva, v naší čerstvé hlíně je nějaký brouček. Z té hlíny se vymačkává voda."

Zoi Marešová a Eliška Remeníková: ,,Tady máme housenku, taťka našel kuklu. Tady máme slimáka."

Terezka Bezchlebová: ,,Ta hlína se dost lepí a dá se z ní i něco udělat. Jsou v ní kořeny a tráva i malý kamínky. Je to jako plastelína."

Průzkumníci zaslouží velkou pochvalu :-)

thumbnail_PicsArt_03-22-11.54.29.jpgthumbnail_PicsArt_03-22-11.51.47.jpgthumbnail_PicsArt_03-22-12.19.11.jpg

thumbnail_PicsArt_03-22-12.33.47.jpgthumbnail_PicsArt_03-22-11.58.26.jpgthumbnail_PicsArt_03-22-12.11.14.jpg

thumbnail_PicsArt_03-22-01.20.33.jpg

Autor: BL Publikováno 22. 3. 2021 15:27

Online výtvarka

mb1.jpgmb2.jpg

mb3.jpgmb4.jpg

Autor: MB Publikováno 10. 3. 2021 23:30

Zemědělská olympiáda

Dne 9.2. 2021 se žák naší školy František Vysloužil (9.tř.) zúčastnil celostátního kola Zemědělské olympiády. Olympiáda se skládala z části teoretické, která zahrnovala otázky zaměřené na rostlinnou a živočišnou výrobu a z části praktické, jejíž součástí bylo poznávání fotografií hospodářských zvířat, kulturních rostlin, zemědělských strojů a technologií. V olympiádě František obsadil úžasné 2. místo. Gratulujeme.

diplom.png

Autor: VR Publikováno 10. 3. 2021 18:55

Celoškolní online soutěž k MDŽ - 8.3.2021

výstřižek 1.PNGvýstřižek 2.PNG

ODKAZY NA VIDEOPŘÁNÍ K MDŽ

1. Blahopřání ŠP za žáky ZŠ – MDŽ (Alex a Anička)

1. Hudební přání Školního parlamentu – MDŽ (Daniela Pankivová)

Fotogalerie prací - I. kategorie

Fotogalerie prací - II. kategorie

Soutěžní práce - II. kategorie

Autor: LL Publikováno 7. 3. 2021 21:32

Okresní kolo Zeměpisné olympiády

Ve dvou vybraných dnech v únoru letošního roku plnili žáci z celé republiky zadání okresního kola Zeměpisné olympiády. Realizace této soutěže byla také uzpůsobena aktuální situaci a celá soutěž se konala v on-line prostředí ve vzdělávacím systému Masarykovy univerzity v Brně. Žáci byli, tak jako vždy, rozděleni do třech kategorií a vypracovávali tři části soutěže - zadání s atlasem, test geografických znalostí a úkol s praktickými dopady.

Žákům naší školy se v letošním ročníku dařilo. Dva z nich postoupili do krajského kola, které se bude konat 17. 3. 2021 stejným způsobem jako kolo okresní.

ZO_s_napisem_RGB.jpg

Kategorie A, 6. třída

Jakub Vysloužil, 3. místo, postup do krajského kola

Jan Melka, 8. místo

Nela Musilová, 16. místo

Kategorie B, 7.třída

Anna Rozehnalová, 14. místo

Zuzana Janečková, 16. místo

Kategorie C, 8. a 9. třída

František Vysloužil, 3. místo, postup do krajského kola

Klára Procházková, 14. místo

Alexandr Pekala, 16. místo

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy v náročné soutěži. Františkovi a Kubovi přejeme štěstí v postupovém kole. :)

Mgr. Tomáš Milar

unnamed.jpg

Autor: TM Publikováno 4. 3. 2021 23:15

Den bezpečnějšího internetu

Den 9. únor byl vyhlášen Dnem bezpečnějšího internetu. Policie ČR na svém facebookovém profilu celé dopoledne sdílela videa upozorňující na nebezpečí kyberšikany, sextingu atd. V rámci on-line hodiny občanské výchovy jsme se sedmáky a osmáky tato videa zhlédli, diskutovali jsme o jednotlivých příbězích
a sdíleli společně vlastní zkušenosti. Moc chválím všechny za jejich aktivitu a chuť podělit se s ostatními o své zážitky. Děkujeme za skvělý projekt!

Mgr. Denisa Grulichová

Autor: DG Publikováno 1. 3. 2021 17:56

Školní parlament pořádá soutěž k MDŽ

Výstřižek.PNG