Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ

Štítky:

Sběr papíru

Podzimní kolo sběrové soutěže je za námi. Tentokrát stačily 2 kontejnery, do nichž jste dodali přibližně 7 tun starého papíru. Děkujeme všem, kteří pomohli škole i přírodě. A jak to dopadlo? Vítězství obhájila 4.A, mezi jednotlivci byli nejlepší Honza Zachara, Tereza Kořínková a Samuel Malíšek.Odměnu získalo deset jednotlivců a vítězná třída.

IMG-20191018-WA0002.jpg

Autor: Mgr. Lenka Dostálová Publikováno 20. 10. 2019 19:22

Návštěva obecního úřadu

Žáci 3.A navštívili Obecní úřad v Určicích. Pan starosta je přivítal a seznámil je s prací na OÚ. Děti nejvíce zaujaly matriky, práce paní hospodářky a v knihovně si domluvily další  schůzku.                                                                                                                                                                  Třídní učitelka 3.A

20191009_101406.jpg20191009_102343.jpg20191009_102350.jpg

Autor: MSm Publikováno 10. 10. 2019 8:17

Beseda s hasiči I

Ve středu 16. října navštívili druhou a šestou třídu zástupci z řad hasičů, aby dětem pověděli, jak takový hasič vypadá, v čem spočívá jeho práce, na jaká telefonní čísla máme volat v případě nehody a děti si také vyzkoušely, jak má vlastně takový telefonní hovor vypadat. Všichni se zájmem poslouchali, dozvěděli se spoustu nových a užitečných informací a už teď se těší na další besedu.

has1.jpghas2.jpg

Autor: KHa Publikováno 17. 10. 2019 18:58

Burza práce a vzdělávání

Datum konání: 15. 10. 2019

V úterý 15. října se naši deváťáci zúčastnili Burzy práce a vzdělávání v Prostějově. Protože všechny čeká v nejbližších měsících důležité rozhodnutí: "Kam po základní škole?", měli možnost se na této akci seznámit s firmami i středními školami v regionu.

Mgr. Alena Zacharová

20191015_115825.jpg

Autor: AZ Publikováno 18. 10. 2019 11:06

Pečeme vánoční perníčky

Je teprve sice říjen, ale my již trénujeme na Vánoce. Ve středu 16. 10. se skupina našich osmáků vydala na SOŠ Prostějov na nám E. Husserle. V rámci projektu IKAP byl pro ně připraven workshop, kde si vyzkoušeli vyrobit a nazdobit perníčky. Všem se podařilo vyrobit tolik chtěný výsledek a všichni z něj měli patřičnou radost. Nutno říci, že i silné skupince hochů, šla tato spíše dívčí práce velmi od ruky. Perníčky všem chutnaly, některé však mohou být i součástí sbírky moderního umění.

Děkuji všem za účast a velké nasazení!

Mgr. Tomáš Milar

per.jpg

per2.jpg

per3.jpg

Autor: TM Publikováno 17. 10. 2019 20:40

Venku nám to lépe myslí....

Učení v přírodě si vyzkoušeli i žáci z první a druhé třídy. Prvňáčci na školní zahradě pozorovali podzimní přírodu, na paletku lepili přírodniny a všímali si především podzimních barev.

Druháčci se přesvědčili, že i matematika se může učit venku. Děti na zahradě vyhledávaly příklady a zapisovaly výsledky, sčítaly, odčítaly, porovnávaly, k tomu používaly kameny, klacíky a větvičky. Všechny děti to moc bavilo a shodly se na tom, že by se takto chtěly učit pořád:)

venku4.jpgvenku3.JPG

Autor: KHa, MB Publikováno 16. 10. 2019 18:13

Přírodověda v přírodě

Datum konání: 14. 10. 2019

Slunečný podzimní den vylákal žáky 4. B na hodinu přírodovědy ven z lavic. Důkladně jsme prozkoumali jednotlivé části rostliny, viděli jsme, jak vypadá dřevnatý a jak dužnatý stonek nebo jaký je rozdíl mezi dutým a plným stonkem. Našli jsme složené i jednoduché listy a poznali, co je lodyha a stvol.

20191014_170133.jpg

Autor: EK Publikováno 14. 10. 2019 18:25

Návštěva Městské knihovny v Prostějově - třída 3.B

V pátek 11. 10. navštívili žáci 3. B Městskou knihovnu v Prostějově. Dozvěděli se, že knihovna neslouží jen k půjčování knih, ale můžeme zde i soutěžit a navštěvovat různé akce. Víme už také, jakým způsobem můžeme knížky hledat, jak si knížky půjčit a podobně. Navíc jsme dostali doporučení na nové a oblíbené tituly. Někteří z nás si rovnou založili členskou kartičku. Méně nadšené čtenáře pak potěšilo občerstvení v podobě pizzy. Zlatý hřeb celého dne bylo divadelní představení „Královna koloběžka první“. Celý den jsme si maximálně užili. :)

Mgr. Petra Kadlecová

3.Bknih4.jpg

Autor: PK Publikováno 13. 10. 2019 19:13

Mezinárodní den elektroodpadu na naší škole

Školní parlament ZŠ Určice pořádá v pondělí 14.10.2019 sběr vybitých baterií a drobného vyřazeného elektra. Akce je uspořádána u příležitosti Mezinárodního dne elektroodpadu.

Výstřižek.PNG

Autor: LL Publikováno 12. 10. 2019 17:18

Malí čtenáři v knihovně

V úterý 8. října jsme s dětmi ze Čtenářského klubu navštívili knihovnu v Určicích. Děti si prohlédly prostory knihovny, prolistovaly nejrůznější dětské knihy, které si pro ně paní Buřtová připravila. Nejvíce je však bavila výroba záložek- mohly si totiž vytvořit záložku dle své fantazie a musím říct, že se všem moc povedly. Na závěr každý přečetl úryvek z knížky, která ho zaujala. Všichni malí čtenáři odcházeli velmi spokojeni a už se těší na další návštěvu.

knih6.jpg

Autor: KHa Publikováno 10. 10. 2019 8:07